אם את אוהבת את השיער שלך אל תעשי החלקת שיער לבד בבית

 בהתחלה, זה נשמע לך הכי פשוט ונוח שיש - מה רע בלעשות החלקה ביתית, לחסוך את הכסף שאת אמורה לשלם למעצב השיער ולנתב אותו לדברים אחרים? וזה עוד בלי לדבר על חסכון השעות הארוכות שאת מבלה במספרה עד סוף התהליך.

הבעיה היא, שכמו בכל הדברים המפתים מדי, החלקה שאת עושה בעצמך (או אפילו בעזרת החברה הטובה שלך) רק נשמעת טוב. למעשה, היא עלולה להיות תחילתה של סאגה, שבמקרה הטוב תסתיים בשיער יבש ושברירי. על המקרים הקשים יותר, על אלה שבהם מסתיימת החלקה כזו בנשירה מסיבית של השיער או בכוויות חמורות בעור הקרקפת, בואי לא נדבר.

כמו שאת לא עושה לעצמך סתימה בשן, או מזריקה לעצמך בוטוקס (נכון שלא?), אין שום סיבה בעולם שתסכני את עצמך, את עורך ואת שיערך ותעשי החלקה לבד בבית!

 אז מה מסוכן בהחלקה ביתית?

לצערי הרב, הפסקה הבאה נכתבה בדמעות, דמעות של נשים שניסו לחסוך, חשבו שזה פשוט

(כולה למרוח ולגהץ, נכון?), שהן יכולות לגשת לחנות או להזמין און ליין ולעשות לעצמן החלקה בנוחות בבית.  מוקד שירות הלקוחות שלנו מקבל בכל יום עשרות ולפעמים גם מאות טלפונים מלקוחות שעשו את הטעות והרסו לעצמן את השיער, זועקות לעזרה ומתחרטות על כל רגע. אנחנו מנסים לסייע, לתת להן פתרונות שיעזרו להן לשקם את השיער ולשכנע מתלבטות לא להתקרב להחלקה שלא מבוצעת ע"י איש מקצוע אמיתי.

אז כמה דברים שחשוב שתביני לפני שאת קופצת להחליק לבד:

א. כשאת קונה חומר להחלקה ביתית, אף פעם אין לך את האפשרות לדעת מה באמת מכרו לך ומה מכיל החומר שאת מתכוונת לשים על השיער והעור שלך! את לעולם לא תדעי מה החומרים המסתתרים בתוך הבקבוק והאם הרישיונות שמבטיחים לך המוכרים קיימים והונפקו באמת ע"י משרד הבריאות (גם אם קנית בחנות מפוארת ומקצועית).

ב. גם אם על הבקבוק שמציעים לך קיימת רשימת מרכיבים לא תוכלי לפענח אותם בעצמך, לא תכירי את כל הרכיבים ולא תדעי את ההשלכות שלהם על בריאותך. מעצב שיער מומחה עובר הכשרה ארוכה ובעל ידע להתאים לשיערך ולעורך את החומרים הנכונים ביותר עבורם.
 (טיפ קטן, אם המוכרים ממהרים לפאר את התכונות האורגניות של איזושהי החלקה ביתית, עדיף לך לצאת מהחנות כי אורגני זה רק בסלט. החלקה היא לא מוצר טבעי ובטח שלא אורגני אז תסתובבי ותחפשי חנות אמינה יותר, היום גם מעצבי השיער האמינים והטובים מסבירים ללקוחות שהחלקה אורגנית היא שיווקי מטעה ולא המוצר עצמו).

ג. גם אם ראית תוצאות מדהימות של החלקה ביתית במדיה החברתית (במידה והן בכלל אמיתיות) אשליית השיער המבריק רגע אחרי ההחלקה שעשית לעצמך בבית, עלולה להתפוצץ לך בפנים אחרי כמה חפיפות. השיער יתייבש, יתנפח ויאבד את המראה הבריא במהירות. אז קיבלת את השיער החלק שכה רצית אבל בטח לא תכננת להסתובב עם מטאטא מיובש על הראש.

 ובינינו?

זה גם לא באמת משנה באיזה סוג של החלקה ביתית תבחרי, מדובר בתהליך כימי שמטרתו להשפיע על הגשרים הגופרתיים של השיער על מנת לגרום לשיער להיות חלק. עצם היותו של התהליך כימי, כבר מעמיד את השיער ואת עור הקרקפת שלך בסיכון, וזה, מבלי להתחשב בתהליכים קודמים שהשיער עבר (למשל, אם צבעת אותו לא מזמן או שפתאום בא לך גוונים), או במצבו הנוכחי של השיער (לדוגמה, כשהוא יבש ובעייתי לאחר היריון).
שילוב לא מבוקר ולא מקצועי של הליכים כימיים עלול להשאיר אותך עם שיער כתום במקרה הטוב (מעצב השיער שלך ידע לתקן את הגוון מייד, ואת?)  או קרחות במקרה הרע. בטח לא הלוק שתכננת לעצמך.

גיהוץ שיער נראה קל, אבל הוא תורה שלמה שנבנתה אך ורק מידע וניסיון. כל שיער הוא אינדיבידואלי ומה שמתאים לחברה שלך עלול להזיק לך! מעצב שיער מנוסה ידע להתאים את סגנון הגיהוץ, הטמפרטורה ואפילו את סוג המחליק הנכון עבורך כדי שתוכלי לקבל את השיער שעליו חלמת.
למשל, הידעת שגיהוץ של שורש השיערה שונה מגיהוץ הקצוות והמעלות שבהן צריך לגהץ אומברה לדוגמה שונות בצורה דרסטית באזורי השיער השונים? וזהו רק קצה הקרחון בקריטריונים שכל אחד מהם בפני עצמו מספיק כדי להשאיר את השיער שלך במצב שאותו יהיה קשה מאד לתקן!

 החלקת שיער היא עניין למקצוענים בלבד! לניסיון יש יתרון משמעותי ואין לזלזל בו! 

מהם היתרונות בלעשות החלקה אצל מעצב שיער מקצועי?

נכון, את זו שמכירה את השיער שלך הכי טוב, אבל מעצב שיער שמתמחה בהחלקות שיער כבר ראה מאות ואלפי ראשים של נשים, והוא יודע לשאול את השאלות הנכונות כדי להחליט לפני הכל האם את בכלל יכולה לעבור החלקת שיער. בשלב הבא, הוא ידע להתאים את ההחלקה לסוג השיער שלך, ובמקרים מסוימים הוא פשוט יאמר לך שהסוג הספציפי של החלקת השיער שהוא מבצע לא מתאים לך (אם הוא ירצה להיות ממש נחמד הוא גם יאמר לך איזו החלקה תתאים לך, למרות שהוא לא יהיה שמבצע אותה, אבל זה, כבר במקרים מיוחדים). כשהוא יבצע את החלקת השיער המקצועית הוא ינקוט בכל אמצעי הזהירות שיש לו כדי להגן על השיער והקרקפת שלך וידריך אותך כיצד לטפל בשיער על מנת שהתוצאות של ההחלקה תחזקנה מעמד כמה שיותר זמן ותוכלי להנות משיער מבריק חלק ובריא.

כל הכישורים הללו שמורים לאנשי מקצוע ודורשים שנים של הכשרה ולימוד – אני בספק רב אם סרטון יוטוב אחד או הסבר מהיר בחנות יקנה לך את הניסיון והבטחון לבצע החלקה ביתית בהצלחה.
זכרי – מה שזול, עולה יקר בסופו של דבר.

אם עברת החלקה והשיער שלך במצב שצריך שיקום אני ממליץ לך בחום על התרופה לשיער שלך, ערכת שיקום ביתית שבאמת עובדת ותכלי למצוא אותה בלחיצה על הקישור ממש כאן!

מיקי קייזרמן מנכ"ל חברת סנס הפצה יבואנית המותג JOLEE 


כתיבת תגובה